Targi Mody Poznań!

 Za nami kolejna edycja Targów Mody Poznań, a tym samym największych w Polsce targów dla branży fashion o charakterze kontraktacyjnym. Przypadający na ostatnie dni wakacji termin targów, upłynął pod znakiem umów handlowych, prezentacji trendów na najbliższe sezony oraz szkoleń.

Odzież damska, męska i dziecięca. Płaszcze, kurtki, garsonki, koszule i spodnie. Buty, skarpetki i torebki. Biżuteria, czapki, kapelusze i parasole. To tylko wybrany asortyment produktów, który w poznańskich halach został zaprezentowany przez blisko 400 firm i marek z 16 krajów. Podczas dwóch dni targów nasi wystawcy zapowiedzieli to, co będzie modne i to, w co będą ubierać się Europejczycy w sezonach jesień-zima 2018-2019 oraz wiosna-lato 2019.

Trendy
A co zobaczyli, i co zamawiali handlowcy by zyskać przewagę nad konkurencją? Kratę. Deseń, który wraca tej jesieni ze zdwojoną mocą i w nieco nonszalanckiej formie. W różnych rozmiarach i formach, ciepłych tonach rudości, ochry, różu, czekoladowego brązu i klasycznej bieli. Zobaczymy ją na garniturach, spódnicach, butach i innych częściach wierzchniej garderoby. Dodatkowo barwy metaliczne, jak złoto i srebro oraz ultraviolet, które już nie tylko wieczorową porą na sukienkach, będą gościły na dodatkach, takich jak buty i torebki, i wejdą do dziennego dress code. Z jesienną aurą idealnie współgrać będzie granatowy i szary. To kolory, które idealnie nadają się do pracy, a o tej porze roku odzwierciedlą także nasz stan ducha. Granat będący symbolem powagi i elegancji pojawi się zarówno na damskich, jak i męskich spodniach. Szarość w wielu odcieniach, zagości na kobiecych sukienkach nadając im eleganckiego charakteru. Przy niepogodzie, przyda się także wełniany sweter
o grubym splocie. W sklepach będzie można także spotkać zwierzęce i roślinne printy. Będziemy nosić płaszcze w panterkę i sukienki w zebrę. Klasyka będzie się przeplatać z egzotyką a moda codzienna z wieczorową.

ZŁOTY MEDAL MTP
Od lat Targom Mody Poznań towarzyszy konkurs Złoty Medal MTP wyróżniający najbardziej innowacyjne produkty z branży. Złoty Medal MTP to jedna z najbardziej rozpoznawalnych nagród na polskim rynku, która przyznawana jest produktom najwyższej jakości. Pozytywne rekomendacje profesjonalnego jury, otrzymały w tym roku trzy produkty:

Do laureatów jesiennej edycji konkursu o Złoty Medal MTP należą:

  1. MARCO SHOES – MAREK MALINOWSKI
    CZÓŁENKA DAMSKIE, TYP SZPILKA (symbol 0980P-558-1)
  2. KAREN COLLECTION SP. Z O.O. SPÓŁKA KOMANDYTOWA TOREBKA DAMSKA „M834 ABI”
  3. GARBARNIA NADARZYN WALDEMAR K. MALINOWSKI
    DWOINA ŚWIŃSKA typu „WELUR”

Edukacyjny aspekt targów
Odwiedzający Targi Mody Poznań mieli także możliwość skorzystania ze szkoleń z zakresu marketingu i prawa. Były to spotkania skierowane wyłącznie do przedstawicieli branży mody, dostosowane do charakteru polskiego rynku. Przy współpracy z partnerami merytorycznymi i wsparciu wybitnych specjalistów stworzyliśmy miejsce, w którym uczestnicy wydarzenia otrzymali pełne spektrum wiedzy. W programie szkoleń minionej edycji podejmowaliśmy takie tematy jak: „Projekty modowe pod ochroną – wzory, znaki, prawa autorskie”, “Obowiązki sprzedawcy a prawa konsumenta”, „Psychologia koloru w komunikacji marketingowej”, „Techniki negocjacji biznesie, czyli, jak zyskać więcej”, Kultura organizacji – sposób na sukces w trudnych czasach!” czy „Typologia klienta w branży mody”.

Polska Moda
Wśród wystawców gościliśmy także reprezentantów projektu Polska Moda, skupiającego marki z polskim rodowodem i polską produkcją. Wspólny szyld dla marek to podkreślenie wysokiej jakości towarów, które mogą stać się przykładem i wzorem do naśladowania dla innych. W ramach projektu Polskiej Mody mogliśmy podziwiać pokazy najnowszych kolekcji, które towarzyszyły nam przez dwa targowe dni, a zwieńczeniem których była wieczorna Gala Polskiej Mody.

Kolejna edycja wydarzenia odbędzie się już 5-6.03.2019 roku.

Więcej informacji na: www.targimodypoznan.pl