Element garderoby, do którego przywiązujemy coraz większą wagę. Rozmawiam z Anną Redzicką z przedstawicielką polskiego producenta STEVEN, który specjalizuje się w tworzeniu skarpet od 22 lat.  Czytajcie dalej, aby poznać kilka zaskakujących faktów na temat skarpetek!

– Na co zwrócić uwagę wybierając skarpety sportowe?

  • Rodzaj uprawianego sportu wymaga odpowiedniego ubioru, a skarpetki są jednak jego ważnym elementem. Dobrze dobrany model skarpet, to dużo lepszy komfort podczas podejmowanej aktywności fizycznej. Ważne, aby przed wszystkim chronił stopy przed powstawaniem otarć i odparzeń. Skarpety sportowe powinny charakteryzować się odpowiednim składem surowcowym oraz konstrukcją, a także zastosowanymi technologiami przy ich produkcji. Skład surowcowy skarpet sportowych zależy od ich przeznaczenia – do sportów indoorowych świetnie sprawdzą się skarpety bawełniane, natomiast treningi outdoorowe wymagają już składu z oddychających włókien syntetycznych, które znacznie szybciej odprowadzają wilgoć na zewnątrz. W przypadku sportów zimowych najlepszym rozwiązaniem są skarpety termoaktywne. Konstrukcja skarpet ma również duże znaczenie – warto sprawdzić, czy posiadają one wzmocnienia na piętach i palcach, dzięki czemu nie ulegną one szybkiemu przetarciu oraz zwrócić uwagę na ściągacz – dobrze, aby skarpety sportowe posiadały dodatkowy ściągacz, co zapobiegnie ich ściąganiu. Płaski szew produktu doda zdecydowanie komfort użytkowania, a zastosowane technologie, które posiadają właściwości antybakteryjne sprawią poczucie świeżości nawet po długiej aktywności fizycznej.

– Jaki skład powinny mieć skarpety na lato, aby były wygodne i przewiewne?

  • Skarpety na lato powinny zdecydowanie być wygodne i przewiewne. Takie poczucie dadzą nam skarpety wykonane z bawełny. W naszej produkcji stosujemy różne grubości przędz – np. stopki, które są doskonałe na lato wykonujemy z cieńszej przędzy, co sprawia, że skarpetki są delikatniejsze i bardziej przewiewne.

– Jakie wzory  skarpet są obecnie modne?

  • Obserwujemy, że skarpetki w dzisiejszych czasach są nie tylko koniecznym elementem garderoby, ale coraz częściej dobrze przemyślanym elementem stylizacji. Klienci poszukują ciekawych i oryginalnych wzorów, w różnych wariantach kolorystycznych. Staramy się sprostać im wymaganiom i coraz częściej wprowadzamy do produkcji wzory „nieoczywiste”. Klienci poszukują skarpet specjalistycznych – sportowych i zdrowotnych.

– Z jakich surowców klienci najchętniej kupują skarpety – na lato i na zimę?

  • W okresie letnim klienci najchętniej kupują skarpety bawełniane oraz z włókna bambusowego. W sezonie chłodniejszym oferujemy również produkty termoaktywne oraz skarpety i podkolanówki wełniane.

– Mają Państwo w swojej ofercie skarpety do spania. Jak w ciągu ostatnich lat wygląda zainteresowanie tym produktem?

  • Tak, to prawda – ten produkt mamy w swojej ofercie od kilku lat, a zainteresowanie ze strony klientów jest nadal bardzo duże. Są one ciepłe i nieuciskające, dlatego tak dobrze sprawdzają się podczas przeziębienia, jak również w chłodne zimowe wieczory.

Napiszcie w komentarzach czym Wy się kierujecie podczas wyboru skarpet! Jestem bardzo ciekawa Waszych odpowiedzi 🙂